You are here:

poroton 24 cm

Gruz jest jednym z najbardziej pospolitych odpadowych materiałów budowlanych. Występuje on najczęściej w postaci potłuczonych wyrobów, a powstaje z różnorakiego rodzaju budowlanej ceramiki.
Pomimo, że jest to niezwykle tani materiał odpadowy, ma bardzo ważne zastosowanie. Używa się go dzisiaj praktycznie we wszystkich krajach świata do podsypywania posadzek oraz betonowych nawierzchni. Dzięki temu możliwe jest podniesienie poziomu terenu bardzo małym kosztem. Gruz budowlany transportowany jest w tym celu w bardzo dużych ilościach, do czego wykorzystywane są najczęściej specjalistyczne kontenery na gruz.
Niegdyś ten odpadowy materiał budowlany miał również nieco inne zastosowanie. Powszechną praktyką było zatapianie w betonowej mieszance dużych ilości gruzu. Powstawał wówczas produkt zwany gruzobetonem. Z czasem jednak zaprzestano produkowania gruzobetonu. Dzisiaj stosuje się raczej drobno pokruszony beton, dzięki któremu można tanio wytworzyć mieszankę betonową, która jest o wiele bardziej użyteczna.

poroton 24 cm
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top