You are here:

Oszczędny dom dla dwóch rodzin

Oszczędny dom dla dwóch rodzin

Domy dwulokalowe to zwykle projekty domów z poddaszem lub projekty domów piętrowych, w których najłatwiej i najfunkcjonalniej jest podzielić przestrzeń między dwiema rodzinami.

Projekty domów dwurodzinnych są popularne z kilku względów, najważniejsze jednak zwykle dla inwestorów są koszty budowy domu.

Budowa domu to duży wydatek, dlatego korzystnym rozwiązaniem jest podzielony kosztorys budowy na dwie rodziny. Duże znaczenie ma w tym przypadku zakup działki pod budowę domu, gdzie jej cena również rozkłada się na dwa budżety.

Dom dwulokalowy jest traktowany przez Prawo Budowlane jako dom jednorodzinny, zatem budowanie domu można przeprowadzić na tych działkach, gdzie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje zabudowę jednorodzinną.

Pozwolenie na budowę obejmuje całą inwestycję. Co istotne, istnieją projekty domów już przystosowane do mieszkania dla dwóch rodzin, zatem dodatkowa adaptacja projektu, poza dostosowaniem go do warunków zabudowy i warunków lokalnych działki, nie jest potrzebna.

Projekty domów dwurodzinnych to niekoniecznie projekty bliźniaków, czyli dwóch domów, gdzie jeden stanowi lustrzane odbicie drugiego. Domy dwulokalowe to także projekty domów z poddaszem lub projekty domów piętrowych, w których najłatwiej i najfunkcjonalniej jest podzielić przestrzeń między dwiema rodzinami. Wybierane są one przez inwestorów, zarówno tych, którzy planują ?wspólne życie? z ludźmi niespokrewnionymi ze sobą, jak i tych, którzy tworzą domy wielopokoleniowe, planując wspólne mieszkanie z dziećmi, gdy dorosną lub biorąc pod swój dach starszych rodziców.

Takie projekty domów umożliwiają komfortowy rozkład pomieszczeń tak, aby każdy domownik czuł się wygodnie i mógł mieć intymny kąt tylko dla siebie. Ale także sprzyjają one zacieśnianiu więzów rodzinnych, spędzania wspólnie wolnego czasu czy opiekowaniem się sobą nawzajem.

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top