You are here:

Tapety

Tapetowanie – Ściany pokryte tapetami mają wiele zalet, m. in. poprawiają wy­gląd estetyczny pomieszczenia, dają wrażenie przytulności, można je stosunkowo łatwo oczyścić z kurzu, dzięki czemu przez wiele lat nie muszą być zmieniane, a ponadto zabezpieczają stare tynki przed kruszeniem.
Tapetowanie – Współczesne wymagania higieniczne i estetyczne ograniczają nie­co stosowanie tapet we wnętrzach mieszkalnych, ze względu na zbyt długi okres, przez który to samo obicie może służyć. Również jakość wzorów tapet produkcji krajowej do niedawna budziła wie­le zastrzeżeń pod względem poziomu estetyczneg meble kuchenne.
Tapetowanie – W sprzedaży detalicznej znajdują się 3 rodzaje obić papierowych zwykłych (nie wodoodpornych), mianowicie: niepowlekane (tzw. naturkowe), powlekane (tzw. póigruntowe i gruntowe) oraz z pełnym nadrukiem. Do produkcji obicia papierowego naturkowego używa się papieru kolorowego o gramaturze poniżej lub ok. 05 g/m2*), na którym nadrukowany jest jedynie barwny deseń.
Tapetowanie tak ulepszona tapeta staje się nowoczesnym materia­łem nie tylko poprawiającym wartość techniczną ściany i właściwości akustyczne pomieszczenia oraz zapewniającym przyjemną w dotyku powierzchnię, ale również będzie regulatorem wilgotności powietrza i ciepła.
Tapetowanie – Zainteresowa­nie się artystów plastyków tą dziedziną powoduje pojawianie się w sprzedaży tapet o różnorodnej tematyce wzorów, począwszy od tradycyjnych deseni kwiatowych do współczesnych, geometrycznych, odznaczających się odpowiednimi walorami estetycznymi.
Tapetowanie – Różnica w jakości produkcji jest widoczna także w cenie: najtań­sze jest obicie papierowe „niepowlekane\\” (naturkowe), nieco droż­sze „powlekane\\” meble(jego cena zależy od liczby kolorów nadruku), najdroższe natomiast — obicie światłoodporne.
Tapetowanie – w Anglii rozpoczęto produkcję tapet, które mają za­pewnić regulowanie wilgotności powietrza w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem i w pewnych granicach stabilizować tempera­turę (w przypadku wzrostu temperatury ponad określoną granicę, obicia te pochłaniają i magazynują ciepło, meble kuchenne które oddają w okresie jej spadku).
Tapetowanie – Tapetowanie ścian stanowi wprawdzie specjalność rzemieślni­czą, jednak zapoznanie się z podstawowymi zasadami techniki ta­petowania oraz wyrobienie pewnej zręczności pozwoli na wykonanie tej pracy we własnym zakresie meble kuchenne.

Inne nasze artykuły:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top