You are here:

Dom wielopokoleniowy Oszczędny dom dla dwóch rodzin

Oszczędny dom dla dwóch rodzin

Domy z poddaszem czy domy piętrowe zaplanowane dla dwóch rodzin, zwykle składają się z dwóch odrębnych mieszkań, jednym nieco większym od drugiego, choć oczywiście można wybrać taki projekt domu, by jak najpełniej spełniał oczekiwania i potrzeby przyszłych domowników.

Warto przejrzeć projekty domów jednorodzinnych pod względem funkcji pomieszczeń, jakie zostały tam zaplanowane. Sprawdzić liczbę sypialni, zapewniającą prywatność każdemu z domowników i znaleźć miejsce ? np. zadaszony taras, który sprzyjać będzie rodzinnej integracji.

Przeglądając projekty domów Archipelag możemy np. znaleźć urocze domy z poddaszem użytkowym, które są najchętniej wybierane przez inwestorów planując domy jednorodzinne. Przykładem jest projekt domu, gdzie na parterze zaplanowano strefę dzienną z salonem i kuchnią oraz toaletą, adaptacja poddasza zaś przewiduje np. dwie czy sypialnie i łazienkę. Drugie mieszkanie również mieści się na parterze, ale od strefy dziennej oddziela je korytarz. Zaplanowano w nim salon z aneksem kuchennym, wygodną łazienkę no i oczywiście dodatkową sypialnię.

Taki plan domu doceni wielopokoleniowa rodzina, gdzie na parterze w oddzielonej, komfortowej części drugiego mieszkania mogą mieszkać starsi rodzice. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że nie muszą oni codziennie pokonywać trudności, którymi w domach z poddaszem czy piętrowych są schody wewnętrzne.

Domy dwulokalowe to również idealne rozwiązanie dla osób, które planują prowadzić działalność gospodarczą w domu. Wyższa kondygnacja przeznaczona jest wtedy na mieszkanie, a na parterze znajduje się sklep czy gabinet lekarski. Może to być również inwestycja w przyszłość, nie tylko dzieci, ale również stanowić dodatkowy zarobek, jeśli zdecydujemy się na wynajem mieszkania.

Baza gotowych projektów przeznaczonych dla dwóch rodzin jest naprawdę duża. Nie ma konieczności zamawiać projekt indywidualny i ponosić w związku z nim wysokie koszty. Gotowy projekt domu jednorodzinnego kosztuje ok. 2000-3000 zł, podczas gdy projekt zlecony dwa, trzy czy nawet cztery razy więcej.

Inne nasze artykuły:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top