You are here:

Podłoga żywiczna

Efekt podłogi 3D

Jeśli jesteś fanatykiem gładkich, tzw. „na wysoki połysk” i niemalże lustrzanych powierzchni w mieszkaniu, z pewnością zainteresuje cię możliwość uzyskania idealnie gładkiej i lśniącej podłogi. Wszystko to dzięki rozwiązaniu, które dawniej stosowano przede wszystkim w lokalach gospodarczych, halach przemysłowych, rzadziej w garażach i tarasach – rozwiązaniem tym jest podłoga żywiczna, coraz śmielej wstępująca na salony.

Sprawdza się ona zwłaszcza w mieszkaniach urządzonych w minimalistycznym, często skandynawskim, surowym stylu, trochę industrialnym. I w zależności od pomieszczenia oraz naszej wizji, możemy wybierać spośród kilku rodzajów podłogi żywicznej: żywicznej posadzki cienkowarstwowej, żywicznej posadzki grubowarstwowej i żywicznej posadzki grubowarstwowej, kwarcowej.

Jednak decydując się na podłogę żywiczną, musimy pamiętać o różnicach między żywicą epoksydową a poliuretanową: jeśli chcemy uzyskać efekt połysku, żywicę epoksydową trzeba dodatkowo polakierować. Jeśli zaś wolimy wykończenie matowe – wystarczy żywica poliuretanowa bez warstwy lakieru. Co ważne, żywica epoksydowa jest wrażliwa na promienie UV, więc pod wpływem promieni słonecznych może z czasem żółknąć. Warto więc dobrze ocenić nasłonecznienie mieszkania i wybrać odpowiedni rodzaj powierzchni.

Decydując się na podłogę żywiczną w naszym mieszkaniu, musimy też dobrze wybrać jej wykonawcę i pamiętać, że podłoga ta musi zostać wykonana na gładkim i poziomym podkładzie betonowym o dużej wytrzymałości mechanicznej. Jeśli podkład będzie krzywy – możemy zapomnieć o wymarzonym efekcie podłogi 3D.

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top