You are here:

Niższe limity zwrotu VAT

Niższe limity zwrotu VAT

Budowa domu czy remont mieszkania? Ile możemy odzyskać za zakup niektórych materiałów budowlanych?

Od lipca bieżącego roku zmienią się limity dotyczące zwrotu VAT za zakup niektórych materiałów budowlanych, które wykorzystywane są podczas budowy i remontu. Limit kwoty zwrotu oblicza się na podstawie ceny metra kwadratowego powierzchni użytkowej. Ta, jak ogłosił ostatnio prezes Głównego Urzędu Statystycznego spadła, zatem i limity będą niższe. Poprzednia cena metra kwadratowego wynosiła 3.979 zł, teraz obowiązuje 3.979 zł.

Z tego wynika, że realizując projekty domów czy inne roboty budowlane, na wykonanie których potrzebne jest pozwolenie na budowę, będziemy mogli uzyskać maksymalnie 32.413,09 zł (poprzednio 33.967 zł), a jeśli wykonywane są prace remontowe to uzyskamy maksymalnie 13.891,32 zł (poprzednio 14.557,17 zł).

Przy czym, należy tu pamiętać, że powyższe limity dotyczą osób, które po 1 lipca 2011 roku złożą swój pierwszy wniosek. Ci, którzy zrobili to w zeszłym roku, korzystają z wcześniej nabytego limitu, bowiem liczą się one od daty złożenia pierwszego wniosku. Wniosek o zwrot VAT za zakup niektórych materiałów budowlanych można składać raz w roku.

Pamiętajmy, że nawet jeśli składamy wniosek teraz, to może on dotyczyć faktur z całego okresu obowiązywania ulgi, czyli od dnia 1 maja 2004 roku, kiedy to Polska weszła do Unii Europejskiej i zmieniły się stawki na materiały budowlane z 7 na 22% (od stycznia tego roku 23%).
cegly ceramiczne Niższe limity zwrotu VAT

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top