You are here:

Łazienka w stylu retro

Łazienka w stylu retro

Smak i elegancja lat dwudziestych i trzydziestych poprzedniego stulecia zyskuje coraz więcej zwolenników. By uniknąć kiepskiej imitacji, wszystko musi ze sobą współgrać, bardzo ważna jest konsekwencja i spójność dobieranych elementów. Nie ma tu miejsca na tandetne i kiczowate dodatki, ponieważ łazienki w stylu retro odznaczają się przede wszystkim niezwykłą szykownością.

Takie łazienki „lubią” dużo przestrzeni, styl nie pasuje do małych wnętrz, gdyż poszczególne elementy nie mogą zostać odpowiednio wyeksponowane. Charakterystyczna jest tutaj stylizowana, wolno-stojąca wanna na złoconych nogach, solidnie oprawione umywalki i lustra z masywną ramą. Mimo iż dość popularne są złote i srebrne akcenty, to podstawową zasadą stylistyki jest umiar, a dominującym kolorem powinna być biel, nierzadko łączona z czernią, często tworzącą w ten sposób słynną, przedwojenną szachownicę (charakterystyczny dla stylu wzór podłogowy). Oprócz tego subtelną elegancję wnętrza podkreślają: kość słoniowa, beże, ultramaryna i purpura użyte jako detal. Zaś konsekwencję w aranżacji budują odpowiednie dodatki.

Cała tajemnica udanej stylizacji tkwi w akcentach – stylizowane, drewniane krzesło, ozdobny dozownik do mydła współgrający z uchwytem na kubek, wieszak na papier toaletowy pasujący do odznaczającego się dekoratywnością pojemnika na szczotkę. To wszystko stanowi przysłowiową kropkę nad „i” i nadaje wnętrzu autentyczności i jeszcze więcej elegancji.

Łazienka w stylu retro
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top